Amoniakalne instalacje przemysłowe

Naszą specjalnością są amoniakalne instalacje przemysłowe, w których zarządzaniu mamy największe doświadczenie. Zajmujemy się modernizacjami instalacji chłodniczych przy współpracy z uznanymi projektantami w kraju.

Likwidacja maszynowni chłodniczych

Prowadzimy likwidacje maszynowni chłodniczych z odbiorem amoniaku, fizycznym zlikwidowaniem urządzenia chłodniczego, odbiorem wszelkich płynów eksploatacyjnych oraz pełną obsługa prawną w tym zakresie. Remontujemy i automatyzujemy układy wody lodowej, glikolu, solanki, amoniaku, komór chłodniczych, stacji skraplania, maszynowni, pomiaru i monitoringu pracy instalacji chłodniczych.

Montaż i serwis systemów bezpieczeństwa

Chcąc bardziej kompleksowo wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów rozszerzyliśmy działalność o montaż i serwis systemów bezpieczeństwa - detekcja gazów oraz systemy uzdatniania wody - w tym oczywiście głównie dla stacji skraplania. W tej materii jesteśmy przedstawicielami uznanych polskich firm na Wielkopolskę.

Handel urządzeniami chłodniczymi

Prowadzimy również handel urządzeniami chłodniczymi - używanymi. Jest na nie duży popyt - część naszych klientów wie doskonale o istnieniu firm Grasso, York, Mostostal Wrocław, czy WUCH Dębica a jednak używane będące w dobrym stanie technicznym skraplacze, chłodnice powietrza, wentylatory, sprężarki czy części zamienne mają duże wzięcie w naszej grupie klientów. W naszym składzie zawsze znajdują się zawory amoniakalne wszystkich średnic a także podstawowa armatura automatyczna Danfoss taka, jak filtry, elektrozawory, presostaty, termostaty, zawory pilotowe, zestawy naprawcze itp.

Serwis zaworów bezpieczeństwa

Świadczymy również kompleksową usługę w postaci serwisu zaworów bezpieczeństwa. Usługa polega na pilnowaniu terminu klienta zaworów z instalacji chłodniczej, dostarczeniu mu takich samych zamiennych zaworów nastawionych na takie samo ciśnienie otwarcia i podmianie ich na dostarczone zalegalizowane. W każdym wskazanym punkcie instalacji czy zbiornika. Jest to ostatnio bardzo modna usługa, która w coraz więcej zakładach zaczyna funkcjonować, gdyż przy coraz bardziej uszczuplonych własnych służbach eksploatacyjnych na takie zajęcia po prostu brak czasu.

Ekipa serwisowo - montażowa

Nasza ekipa serwisowo - montażowa składająca się ze spawaczy dozorowych, elektroautomatyka i monterów a także doświadczonego specjalisty z zakresu napraw sprężarek jest do Państwa dyspozycji. Czas reakcji serwisu w Wielkopolsce wynosi : do kilku godzin.

Inne instalacje przemysłowe, projekty, nadzory, ekspertyzy

Oprócz typowych instalacji chłodniczych, wykonujemy wszelkie instalacje przemysłowe w technice ko, Cu, stal węglowa oraz PP. Wykonujemy także wszelkiego typu opracowania dotyczące chłodnictwa jak m.in. opracowanie dokumentacji dla potrzeb UDT, instrukcji obsługi, projekty powykonawcze, schematy w AutoCAD, oceny stanu istniejącego maszynowni z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Specjalizujemy się także w sprawowaniu nadzoru dla Inwestora w przypadku wykonawstwa instalacji nowych bądź modernizacji istniejących, wykonywanych przez duże firmy chłodnicze.

W przypadku zainteresowania również zajmiemy się i przejmiemy w outsourcing Państwa maszynownię chłodniczą, produkując pod odpowiednimi obwarowaniami dla Państwa chłód. Ponadto w przypadku życzeń zajmiemy się kompleksowo Państwa układem freonowym.

UDT-CERT

logo_UDT-CERT
We współpracy z certyfikowaną jednostką UDT-CERT dokonujemy oceny zgodności urządzeń ciśnieniowych określonych w dyrektywie 97/23/WE w następującym zakresie:
  • badania projektu WE-moduł B1
  • weryfikacja wyrobu - moduł F
  • weryfikacja jednostkowa WE - moduł G
  • badanie dokumentacji

Zapraszamy do współpracy

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego
Przejdz do formularza